Demokratinis ugdymas Lietuvoje

Sėkmės mokykla jau keletą metų aktyviai domisi demokratinio ugdymo idėjomis ir skatina diskusijas alternatyvaus ugdymo tematika.

EEAGrants_JPGSiekdama plėtoti demokratinio ugdymo principų taikymą Lietuvos mokyklose, Sėkmės mokykla parengė projektą „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“, kuriam finansavimas skirtas pagal Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programą.

NVO Programos Lietuvoje tikslas – sustiprinti pilietinės visuomenės vystymąsi ir prisidėti prie socialinio teisingumo, demokratijos ir tvarios plėtros, skatinti dvišalius santykius tarp Lietuvos ir šalių donorių – Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino.

Apie projektą

Konferencija_KNS 120Tyrimų duomenimis, Lietuvos visuomenės pilietinė galia per pastaruosius porą metų neaugo ir išliko pakankamai menka, tačiau daugiausia pilietinės galios ir pilietinio potencialo iš visų gyventojų turi moksleiviai. Vadinasi, pirmiausia jiems turėtų būti sukuriama palanki aplinka pilietiškumui ugdyti. Tokią aplinką, kuri ugdo moksleivių kritinį mąstymą, asmenybės individualumą, gebėjimą spręsti problemas, išsikelti ir siekti tikslų, pilietiškumą ir atsakingumą, kuria demokratinės mokyklos, leidžiančios mokiniams maksimaliai įsitraukti į mokyklos valdymą bei mokymosi turinio kūrimą. Tokiais principais auklėjamas jaunimas ne tik išbando demokratiją praktiškai, bet ir tampa kūrybingas, atsakingas, pilietiškas, gerbiantis kitokios lyties, rasės, tikėjimo atstovus ir kartu mokantis apginti savo nuomonę.

Projekto tikslas – kurti pilietiškai aktyvią visuomenę diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose.

Projekto veiklos apims pareiškėjo ir partnerių mokymus; individualias konsultacijas su mokyklomis kuriant ir įgyvendinant demokratinio ugdymo principų diegimo planus; finalinius renginius, kuriuose bus pristatoma projekto eiga ir rezultatai.

Projekto trukmė – 12 mėnesių (2013 m. spalis – 2014 m. rugsėjis).

Asmuo pasiteirauti:

Donata NORKIENĖ, 8 620 45045, donata@sekmesmokykla.lt

Projekto naujienos

Konferencija_KNS 127

2014-09-30 Apie pirmąsias demokratines patirtis mokyklose.

2014-09-03 Laimingi vaikai mokosi geriau.

2014-05-19  Finalinėse konferencijose – apie demokratiją mokyklos klasėje, pamokoje, savivaldoje.

2014-04-28  Demokratija prasideda nuo nuoširdaus bendravimo tarp vaikų ir suaugusių

2014-04-22  Finalinis projekto renginys su Kauno Kazio Griniaus progimnazija

2014-03-28   Įpusėjo projekto “Demokratinis ugdymas Lietuvoje” veiklos.

2014-02-11   Seime vyko diskusija apie demokratinį ugdymą mokykloje

XI-030-s20140207-63842014-01-30   Kviečiame į atvirą diskusiją apie laisvę ir demokratiją mokykloje

2014-01-14   Demokratinio ugdymo principai pradedami taikyti ir valstybinėse Lietuvos mokyklose

2013-11-26   Įsibėgėja Demokratinio ugdymo projekto vizitai mokyklose

2013-11-07   Įvadiniai mokymai Demokratinio ugdymo projekto komandai

2013-10-11   Demokratinis ugdymas Lietuvoje

Projekto naujienos iš mokyklų-partnerių

Kauno Kazio Griniaus progimnazija

Konferencija_KNS 1032014-04-26  Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ apibendrinimas – konferencija

2014-02-27 Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ veiklos 3

2014-02-10 Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“mokyklų dirbtuvės

Vilnius2014-01-27 Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ veiklos 2

2013-12-27 Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ veiklos

2013-11-14 Projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ startas

Šiaulių Didždvario gimnazija

photo (64)Demokratinis ugdymas Lietuvoje

Naujienlaiškis

Vilniaus Užupio gimnazija

2014-02-27 Gimnazija dalyvauja ,,Demokratinio ugdymo Lietuvoje‘‘ projekte

Panevėžio “Vyturio” progimnazija

Demokratinis ugdymas Lietuvoje ir pas mus

Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazija

Apie demokratinį ugdymą

Demokratinis ugdymas – tai vis didesnio visuomenės bei ekspertų dėmesio sulaukianti alternatyvaus ugdymo forma, grindžiama suaugusiųjų ir vaikų lygybės bei abipusės pagarbos, ir mokinių laisvės rinktis ugdymo turinį principais. Demokratinių mokyklų patirtis liudija, jog šie principai iš esmės keičia mokinių motyvaciją mokytis ir padeda augti išsilavinusiai bei pilietiškai aktyviai jaunajai kartai, gebančiai imtis XXI a. iššūkių.

eudeclogo_PNGDemokratinio ugdymo mokyklos Europoje jungiasi į EUDEC – Europos demokratinio ugdymo bendruomenę. Taip pat veikia IDEA – Tarptautinė demokratinio ugdymo asociacija, AERO – Alternatyvaus ugdymo duomenų centras.

EUDEC tinklui šiuo metu priklauso 35 mokyklos-narės, atstovaujančios 12 Europos valstybių. Pati seniausia ir žymiausia iš jų – Summerhill mokykla Jungtinėje Karalystėje,  veikianti nuo 1921 m.

Sėkmės mokykla EUDEC nare tapo 2011 m.