Leonard Turton

Leonard TURTON yra kilęs iš Kanados. Čia jis yra įkūręs demokratinę mokyklą, taip pat turi daugiametę mokytojavimo ir alternatyvaus ugdymo principų taikymo patirtį valstybinėje mokykloje. Į Angliją jis emigravo turėdamas tikslą mokyti vienoje garsiausių alternatyviojo ugdymo mokyklų Summerhill, įsteigoje dar 1921 m.

Summerhill – tai pirmoji demokratinė mokykla pasaulyje, joje vaikai nuo 6 iki 17 metų amžiaus turi laisvę  veikti  demokratinėje  bendruomenėje. Moksleiviai eina į pamokas tik tuomet, jei patys taip nusprendžia, ir kuria bendruomenės taisykles savaitiniuose susirinkimuose, kuriuose visi – nuo 6 iki 65 m. – turi vienodą balso teisę.

Šiuo metu Leonard Turton – Summerhill mokyklos mokytojas ir patarėjas ugdymo programos klausimais. Jis pristato save, kaip asistentą, pagalbininką, kuris leidžia vaikams kurti savas tobulėjimo istorijas ir siūlo savo pagalbą tik tuomet, jei jos prireikia. „Iš esmės, mano darbas yra nesikišti“, – teigia L.Turton.

L. Turton – taip pat ir vienas iš Europos demokratinio ugdymo bendruomenės (EUDEC) steigėjų bei internetinio žurnalo www.democratics.org.uk leidėjas.