2016 m. vasaros praktikantų istorijos

Akvilė Ričkutė turėjo išskirtinę galimybę ir pajuto net dviejų bankų kasdienybę! Dėl susiklosčiusių aplinkybių, mergina praktikavosi DNB ir SEB bankuose. 

akvile

Pirmoji diena buvo labai šauni ir pilna įspūdžių! Labai malonus kolektyvas, todėl buvau priimta labai šiltai. Susipažinau su banku ir darbavausi su srities specialistu, todėl esu labai patenkinta! Diena buvo labai įdomi, nes buvo kupina rimtesnio darbo. Kadangi dirbau skyriuje, kuriame buvo daug jaunų žmonių, tai buvo įdomu pasikalbėti apie darbą ir jo specifiką. Dirbau su klientais. Tai man buvo daug įdomiau ir patraukliau už darbą „nematomoje“ pusėje. Tai leido man suprasti, jog darbas su klientais – pagrindinė mano sritis. Širdingai ačiū visam kolektyvui!

Šiandien atlikau praktiką DNB banke. Nors ,atrodo, jog visi bankai užsiima ta pačia veikla ir yra vienodi, tačiau praktika padėjo panaikinti šį stereotipą. Kiekvienas bankas unikalus. Tuo įsitikinau įžengusi čia. DNB banke labai skatinamas kliento ir darbuotojo bendravimas. Šios darbovietės atstovai nuoširdžiai rūpinosi kiekviena mano minute. Esu labai patenkinta tuo, ką gavau pirmosios dienos metu.

Nuoširdžiai noriu padėkoti DNB bankui ir jo kolektyvui, kuris sugebėjo parodyti aukščiausią lygį. Turbūt tai ir yra kiekvieno praktikanto svajonė – išbandžius tai, ką nori daryti, lieki ne tik, kad nenusivylęs, bet ir sužavėtas. Kolektyvas, kuris bendravo su manimi kaip su kolege, įtraukdavo mane į diskusijas,  atsižvelgė į mano interesus, sukūrė darbo dienos planą. Kai paklausiau, kodėl jie tokie dėmesingi ir geranoriški, jie atsakydavo, jog jaunimas yra jų ateities viltis. Tai buvo motyvacija ne tik jiems, tačiau ir man – stengtis ir būti ta, kuri gali pretenduoti į šį darbą. Palikti banką buvo liūdna, tačiau tai bus man dar didesnė motyvacija stengtis, jog viena diena grįžčiau ten, kur įgavau neįkainojamos patirties.

Apibendrindama visą savaitę,  galėčiau pasakyti, jog projekto dėka supratau, jog mano nuojauta, kuo noriu būti užaugusi, manęs visiškai neapgavo. Be galo džiaugiuosi, jog būdama vos 16 metų, gavau tokią galimybę.

gabriele-sidlauskaite

Gabrielė Šidlauskaitė Moksleivių praktikos savaitės metu mynė Bernardinai.lt redakcijos slenkstį.

Neseniai grįžau po pirmos dienos interneto dienraštyje bernardinai.lt. Teko sudalyvauti rytiniame redakcijos susirinkime, kur visi nariai pristatė savaitės planus. Teko ir parašyti pirmąjį straipsnį bei aptarti jį. Manau, kad diena buvo produktyvi ir redakcija padarė labai gerą įspūdį. Nekantrauju rytoj grįžti. Iš ryto pataisiau praeitos dienos straipsnius ir likusį laiką verčiau trumpą istoriją apie rinkimus Amerikoje. Tai buvo iššūkis, reikėjo daugiau pasiskaityti ne tik apie kandidatus, bet ir praplėsti savo anglų bei lietuvių kalbos žinias. Šiek tiek apmaudu, kad nespėjau pabaigti, bet tikiuosi, kad pasiseks ryt ryte.

Pabaigiau savo vertimą ir pradėjau kitą straipsnį apie spektaklius Nacionaliniame dramos teatre. Diena buvo pakankamai smagi, nes šventėme dviejų žmonių gimtadienius. Labai įdomu buvo stebėti pokalbiai prie torto tampa intelektualūs. Rašiau pirmą straipsnį nurodyta tema – svajonių mokykla. Nustebau tuo, jog puikiai sekėsi gvildenti šią temą. Vakar baiginėjau straipsnį apie spektaklius. Perskaičiau labai daug recenzijų. Dienai besibaigiant aptariau visą praktiką su Donatu. Išbandžiau daug skirtingų dalykų: laisvą rašymą, rašymą duota tema, vertimą ir t.t. Netikėta buvo tai, jog Donatas padovanojo man keturias knygas nuo bernardinai.lt. Negaliu sulaukti, kada galėsiu  jas perskaityti.

liza-miseikyte

Liza Mišeikytė lankė mūsų „Footprint“ programą, kurios metu suprato, jog greičiausiai norėtų dirbti moterų lygių teisių apsaugos srityje.  Tam, kad įsitikintų neklydusi, Liza atėjo į Moksleivių praktikos savaitę – savaitę laiko moksleivė buvo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos komandos dalimi.

Viskas praėjo sklandžiai, koordinatorė ir visi darbuotojai tikrai draugiški. Gal šiek tiek pats darbo pobūdis nepaliko geriausio įspūdžio, nes visą laiką dirbau tik prie kompiuterio ir turėjau paruošti ataskaitą, susijusią su asmens diskriminacija prekių ir paslaugų sektoriuje. Tačiau darbas kompiuteriu tikrai turi savo privalumų: ganėtinai daug sužinojau naujos informacijos apie žmogaus teises. Vakar ruošiausi šiandienos pristatymui. Tarnybai pristačiau visos savaitės darbą – informaciją ir prezentaciją, susijusią su kainų diskriminacija lyties pagrindu. Viskas praėjo sklandžiai, turėjau galimybę papasakoti apie mūsų veiklą Maroke, kas visus sudomino. Mintautė padovanojo man knygą, susijusią su žmogaus teisėmis, apie kurią mes anksčiau šnekėjom, ir minėjau, jog norėčiau ją perskaityti. Likau sužavėta tokiu šiltu priėmimu, draugiškumu. Supratau, jog tokį darbą norėčiau dirbti vien dėl kolektyvo, su kuriuo gali ne tik padiskutuoti, įžvelgti seksicizmo, homofobijos, rasizmo, ksenofobijos problemas, bet ir stengtis su jomis kovoti. Džiaugiuosi patekusi į savo „lauką“, kuriame rūpinamasi žmogaus teisėmis ir įvairių diskriminacijų prevencijomis. Dar kartą labai dėkoju „Sėkmės mokyklai“ už dar vieną nuostabią patirtį!

BUS PAPILDYTA 🙂