Kviečiame į atvirą diskusiją apie demokratiją ir laisvę mokykloje

IMG_9478Demokratinis arba laisvosios mokyklos koncepcija grindžiamas ugdymas – tai vis didesnio visuomenės bei ekspertų dėmesio sulaukianti alternatyvaus ugdymo forma, grindžiama suaugusiųjų ir vaikų lygybės bei abipusės pagarbos, ir mokinių laisvės rinktis ugdymo turinį principais. Demokratinių mokyklų patirtis liudija, jog šie principai iš esmės keičia mokinių motyvaciją mokytis ir padeda augti išsilavinusiai bei pilietiškai aktyviai jaunajai kartai, gebančiai imtis XXI a. iššūkių.

Kokie demokratinio ugdymo privalumai ir trūkumai? Ką apie tai jau žinome ir ko galime išmokti? Tai švietimo sistemos kraštutinumas ar galimybės, kuriomis iki šiol nepasinaudojame?

Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų kviečiame drauge ieškoti 2014 m. vasario 7 d. vyksiančioje LR Seimo Europos informacijos biuro, Britų Tarybos Lietuvoje ir VšĮ „Sėkmės mokykla“ organizuojamoje paskaitoje-diskusijoje „DEMOKRATINIS UGDYMAS MOKYKLOJE: GEROJI EUROPOS ŠALIŲ PATIRTIS IR GALIMYBĖS LIETUVAI“.

Renginio svečias – Laisvosios Leipcigo mokyklos (Vokietija) mokytojas ir vienas iš Europos demokratinio ugdymo bendruomenės EUDEC steigėjų – Henrik EBENBECK.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti švietimo ekspertai, valstybinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, mokyklų bendruomenių atstovai, būsimi pedagogai, kiti ugdymo(si) inovacijomis ir alternatyvomis besidomintys asmenys bei organizacijos.

Renginys vyks Seimo Europos informacijos biure, Gedimino pr. 53 (Seimo III rūmai), Vilnius.

Renginio pradžia – 13 val., trukmė – 2 val.

Renginio PROGRAMA.

Renginio PLAKATAS.

Renginio metu vyks sinchroninis vertimas į anglų/lietuvių kalbą.

Registracija į renginį baigta.

Nuorodos tiesioginei renginio transliacijai internetu:

Originalas

Lietuvių kalba

Anglų kalba

Daugiau informacijos el. paštu donata@sekmesmokykla.lt arba tel. 8 620 45 045.


EEAGrants_JPGŠis renginys yra VšĮ „Sėkmės mokykla“ įgyvendinamo projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ (Demokratinis ugdymas Lietuvoje) dalis.

Projektas finansuojamas pagal Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programą Lietuvoje.