Baltijos ir Amerikos klinika – viena praktikos savaitė – dvi moksleivės

IMG_2992Sekėsi ganėtinai neblogai. Personalas tikrai malonus, jauki ir graži aplinka, o ir darbas čia virte verda. Mus supažindino su klinika, viską aprodė.

Diena praėjo išties šauniai, su nekantrumu laukiau prieš mėnesį plyšusio kelio sąnario raiščio operacijos. Jos metu buvo naudojamas artroskopas – į kelio sąnarį kišamas optinis prietaisas su prijungta vaizdo kamera. Tokiu būdu komanda visus chirurginius veiksmus stebi ekrane. Mane itin sužavėjo kruopštus ir nepriekaištingas chirurgo bei jo asistenčių darbas. Supratau, jog būnant chirurgu svarbi ne tik emocinė, bet ir fizinė ištvermė – juk tikrai nelengva ilgas valandas išstovėti palinkus virš paciento:)

Dienos pradžioje susitikome su tikrai išskirtine asmenybe ir labai šiltu žmogumi – Dr. Sauliumi Špokevičiumi. Jis mums papasakojo, apie studijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat išgirdome daug įdomybių iš plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srities. Po pietų stebėjau kaip angiochirurgas (kraujagyslių chirurgas) atliko tris iš eilės kojų venų operacijas, prieš tai išsiplėtusias paviršines venas ištyręs ultragarsu. Ši operacija atliekama taikant vietinę nejautrą ir yra ypatinga tuo,kad jos metu naudojama lazerinė technologija yra pats pažangiausias būdas pasaulyje gydant kojų venų varikozę. Visa komanda labai maloniai bendravo, tikri savo srities profesionalai:)

IMG_2994Stebėjau dvi artroskopines kelio menisko operacijas. Sporto metu plyšęs meniskas dažniausiai sukelia stiprų skausmą, o taip pat sutrikdo kelio sąnario funkciją. Skirtingai nuo mano anksčiau matytos kelio raiščio operacijos, šios operacijos truko žymiai trumpiau. Taip pat pamačiau didelį skirtumą tarp sveiko sąnario ir to, kuriame jau įsivyravę degeneraciniai procesai. 

Paskutinę dieną atvykau šie tiek anksčiau, prieš tai susitarusi su Dr. Špokevičiumi. Procedūros metu mažai mergaitei perrišo gilią žaizdą. Dar nebuvau mačiusi su tokiu rūpesčiu ir atsidavimu dirbančio žmogaus. Įsitikinau, jog svarbiausia- pacientas, reikšminga kiekviena, net pati menkiausia, detalė.

Šios savaitės metu įgijau daug įvairios patirties, turėjau galimybę bendrauti su pačiais geriausiais savo srities specialistais. Esu pasiryžusi daug ir sunkiai dirbti, kad vieną dieną ir aš galėčiau padėti žmonėms:)