Demokratija prasideda nuo nuoširdaus bendravimo tarp vaikų ir suaugusių

Konferencija_KNS 096Šeštadienį vyko finalinis projekto „Pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ (Demokratinis ugdymas Lietuvoje) renginys, kuriame gerąja patirtimi dalinosi Kauno Kazio Griniaus progimnazijos bendruomenė. Bendruomenė tikrąja šio žodžio prasme, nes renginyje susirinko per šimtą dalyvių – mokyklos mokinių, jų tėvų, mokytojų ir bičiulių.

Renginio metu dalyviai ir svečiai diskutavo apie praktinę demokratiją mokykloje, paprasto bendravimo fenomeną ir planus ateičiai demokratinio ugdymo srityje.

„Jei atvirai – esame maloniai šokiruoti Kauno Kazio Griniaus progimnazijos komandos rezultatais šiame projekte“, – teigia projekto vadovė Donata Norkienė. „– Turėjome galimybę stebėti, kaip viena tradicinių Lietuvos mokyklų laužo visiems įprastus stereotipus, tai viena unikaliausių patirčių mūsų praktikoje“.

Konferencija_KNS 103Pasak projekto koordinatorių, progimnazija pasirinko nelengvą –  bendruomenės kūrimo –  kelią, tačiau būtent tai ir buvo jų sėkmės garantas. Projekto metu mokyklos komanda surengė keturis bendruomenės telkimo renginius, kuriuose prie vieno stalo apie mokyklai rūpimus klausimus diskutavo visi – nuo pirmokėlių iki vadovų. Daugiau apie Kauno Kazio Griniaus progimnazijos patirtis skaitykite skiltyje Demokratinis ugdymas Lietuvoje.

Tai vienas pirmųjų projekto gerosios patirties sklaidos renginių. Gegužės mėnesį vyks finalinės konferencijos Klaipėdoje, Šiauliuose bei Vilniuje, o projekto pabaigoje dalyvių patirtys bus sudėtos į demokratinių principų diegimo mokykloje metodiką, kuria galės naudotis visa švietimo bendruomenė.


Projektą „Pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“ įgyvendina VšĮ „Sėkmės mokykla“; šis projektas finansuojamas pagal Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programą Lietuvoje.