Apie pirmąsias demokratines patirtis mokyklose

Siekdami plėtoti demokratinio ugdymo principų taikymą Lietuvos mokyklose, nuo 2013 m. rudens įgyvendinome projektą Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus mokyklose“. Atėjo laikas apžvelgti tai, kas nuveikta, pasidžiaugti pirmosiomis sėkmėmis, įvertinti kilusius iššūkius ir planuoti žingsnius ateičiai.

O nuveikta išties nemažai: penkiose Lietuvos mokyklose išbandyti demokratinio ugdymo principai, įgyvendinti pirmieji demokratinio ugdymo planai, surengta eilė keitimosi patirtimi renginių. Per 400 mokyklų bendruomenių narių atrado naujas bendravimo ir bendradarbiavimo formas bei galimybes įsitraukti į mokyklos gyvenimą.

Džiugu, kad vis daugiau mokyklų rodo susidomėjimą demokratinių principų diegimu savo bendruomenėse. Jei norėtumėte pagalbos – kreipkitės, mielai padėsime. Tiems, kurie linkę išbandyti jėgas savarankiškai – dalinamės projekto gerąją patirtimi, kurią sudėjome į pirmąsias metodines gaires.

Dėkojame visiems, kurie patikėjo šios idėjos prasmingumu ir prisidėjo prie jos įgyvendinimo.


Šis projektas finansuotas pagal Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programą.

NVO Programos Lietuvoje tikslas – sustiprinti pilietinės visuomenės vystymąsi ir prisidėti prie socialinio teisingumo, demokratijos ir tvarios plėtros, skatinti dvišalius santykius tarp Lietuvos ir šalių donorių – Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino.

Daugiau apie projektą skiltyje Demokratinis ugdymas Lietuvoje.

EEAGrants_JPG