Jono praktikos savaitė architektų biure

Jonas – aktyvus moksleivis iš Vilniaus Jonas. DoArchitects (1)Užupio gimnazijos. Apie jo praktikos savaitę nesiplėsim – jis pats tą kuo puikiausiai padarė 🙂

Pirma diena man labai labai patiko. Atėjus pasitiko Norbertas ir Kasparas, nuo pat pradžių šiltai bendravo, buvo smagu jų klausytis, pačiam taip pat pasisakyti. Aprodė patalpas – labai gražios! Supažindino su savaitės planu, kartu dienos metu aptarinėjome mano atliktą darbą, gavau naudingų ir įdomių patarimų:) Pats kolektyvas labai malonus, pakalbina, pasidomi, kodėl čia atėjau, ir labai smagu tai, kad visi jauni, žmonės ten pajuokauja, kartu aptarinėja pavyzdžius, darbo vietoje nejaučiama jokia įtampa, atmosfera laisva ir jauki, ypač jauku kai didžioji dalis darbuotojų susirenka pietų metu virtuvėje ir ten kartu valgo:) Pirmos dienos įspūdžiai puikūs, man labai patiko:)

Kolektyve jau labiau savas jaučiausi, žinau kur kas yra, drąsiau jau ir bendrauti, klausti kažko. Šiandienos darbas buvo jau tikslesnis nei vakar, konkretesnis ir tikrai ne ką mažiau įdomesnis. Kūrėm mūsų objekto planą, kaip kas jame turėtų išsidėstyti, prieš tai galvojome kokios jis turi būti formos. Išmokau daryti kelis darbo variantus, kad visad būtų iš ko rinktis. Dienos gale turėjome kelis rimtesnius variantus, rezultatas nudžiugino. Viskas labai patinka, džiaugiuosi, mokausi, įdomu:)

Šiandien diena, kaip ir dvi jau buvusios – puiki:) Pasidarėme galutinį namo planą, išmokome ir nubraižėme šio namo pjūvius. Vaizdas jau aiškėja, darbas tikrai nenuobodus ir labai įdomus, beje, rinkomės medžiagas tiek namo fasadui tiek namo vidaus apdailai, buvo įdomu su jomis (medžiagomis) susipažinti. Kolektyvas šiandiena irgi nustebino, pamačiau kaip jie sveikino savo kolegę, pasveikinimas kuklus, nuoširdus, visi susirenka į vieną kambarį ir pasidaro nuotrauką, tai tik dar labiau įrodo koks šaunus kolektyvas dirba kartu. Kol kas viskas gerai, patinka, kaskart laukiu sekančios dienos, turbūt tik penktadienį nelaukiu ateinančio šeštadienio:/ 

Jonas. DoArchitectsDarėme fasadų brėžinius ir darėme 3D mano kurto namo maketą. Maketas ir užėmė beveik visos dienos laikotarpį, nes tai ganėtinai ilgas ir kruopštus darbas (dienos gale maketą jau pabaigėme). Darant maketą įsipjoviau į pirštą, kaip sakė kolegos, pakrikštytas dabar esu. Ryte aplankėme Malūnų gatvėje esančius butus, matėme interjero darbus, smėlio krūvas buto viduryje (dar) (ne)pilnai įrengto buto, buvo įdomu pamatyti šiuos etapus. Žmonės, su kurias dienomis kalbu, jau nekantrauja, kol ryt pristatysiu savo savaitės darbo projektą, labai smagu, kai visi taip nuoširdžiai palaiko. Iš vienos pusės laukiu rytdienos, nes pristatinėsiu projektą savo, ir dar viena dieną būsiu DoArchitects, bet iš kitos pusės, ryt pasibaigs praktika, dėlto ir liūdnoka kiek;)

Paskutinė diena praktikoje buvo liūdna, nes ji pasibaigė, bet labai smagu, nes sužinojau daug naujų dalykų, pradedant nuo to, kaip reikia pateikti kokią nors idėją, kiek pavyzdžių pateikti, kokio dydžio yra tam tikri baldai ir baigiant tuo, kokiu kampu laikyti peiliuką pjaunant kartoną. Išmokau ir pats įsirišti knygelę, kurią pasidarėme mano projektui įamžinti. Negaliu atsidžiaugti kolektyvu ir visa aplinka, į kurią patekau praktikos metu. Šiandien visi visi turėjome bendrus pietus, kurių metu aš ir pristačiau jiems savo projektą, visi labai patenkinti mano darbu ir mano buvimu pas juos šią savaitę – lygiai taip pat kaip aš! Džiaugiuosi, kad čia, DoArchitects, esu visada laukiamas puodeliui kavos ar arbatos. Praktika man sudarė puikų įvaizdį apie architektūroje atliekamus darbus, manau, kad eisiu keliu vedančiu link architektūros:) Dar kartelį, nuostabus kolektyvas, visi žmonės tokie skirtingi, bet labai vieningi, nuoširdūs, iniciatyvūs ir paslaugūs. Ačiū Sėkmės mokyklai už galimybę atlikti šią praktiką ir DoArchitects už puikų laiką kartu, naudingai praleistą laiką ir tikrai labai įdomią praktikos savaitę. Ačiū!