Personalo atranka.. ir Eglės moksleivių praktikos savaitė

Moksleivė Eglė Turonytė itin domisi psichologija, ją svarsto ir studijuoti, todėl pasitikrinti, kaip psichologija naudojama organizacijose, moksleivę nukreipėme į Alliance for Recruitment – vieną pirmaujančių personalo atrankos organizacijų Lietuvoje.

Taigi, nors dar tik pirma diena, esu Eglė.Alliance for Recruitmentlabai patenkinta. Kadangi mane atveža tėvai, tai į darbo vietą atvykau pusvalandžiu anksčiau. Galiu pasakyti, kad iš tiesų truputį baisoka buvo įeiti ir net nežinojau ar kas nors bus. Net nesitikėjau pirmąją dieną gauti tiek daug darbo ir turėti tiek daug ką daryti, bet tikrai tuo džiaugiuosi. Taigi, per savo pirmąją dieną: sudalyvavau ofiso susitikime, kuriame aptarė tuo metu rūpimus klausimus bei planus, o taip pat pristatė ir mane. Sudalyvavau pokalbyje (interviu), kuriame buvo renkama informacija apie žmogų, ieškantį darbo IT srityje. Dalyvavau ir pokalbyje telefonu, kuriame kalbėjomės su žmogaus, kuris ieško darbo, buvusiu darbdaviu. Pokalbio metu pildžiau duodamą rekomendaciją, o vėliau ją išverčiau į anglų kalbą. Taisiau dviejų anglų kalba parašytų darbuotojų aprašymus. Radau ir įdėjau vėlesniam paskelbimui socialiniuose tinkluose tris straipsnius, kurie galėtų padėti darbo ieškantiems žmonėms rasti tinkamą darbą. Iš tiesų labai sužavėjo darbuotojų draugiškumas – jie visi šypsojosi, kalbėjo bei juokėsi vienas su kitu, tai pat atėjo pabendrauti ir su manimi. Taip pat nustebino ofiso interjeras – labai jauku, viskas kosmoso tematika (dėl jų kelionės į NASA būstinę). Dienai dar neprasidėjus, labai pralinksmino atneštas pyragas, o vėliau pyragų skaičius išaugo iki penkių. Net nežinau, ar čia taip kiekviena diena pyragų diena, ar mano atvykimo proga 🙂 Na, tikrai patiko, o atėjau net nežinodama ko tikėtis. Mano nuomone, ši darbo vieta galėtų būti viena iš pavyzdinių, nes čia susirenka žmonės mėgstantys savo darbą bei vieni kitus. Taip pat atkreipiau dėmesį į tai, jog čia nėra labai didelio skirtumo tarp darbuotojų pozicijos – su visais bendrauja vienodai ir palaiko draugiškus santykius, bet išlaikydami lengvą konkurenciją. Tikrai džiaugiuosi patekusi į vietą, kurioje darbas persipina su pasimėgavimu ir kurioje nežiūrima į laikrodį laukiant darbo pabaigos.

Turėjau galimybę stebėti interviu su žmogumi, kuris domėjosi galimybe dirbti finansų srityje, susiskambinau su tiekėjais, o beveik visą kitą likusį laiką rinkau informaciją internete ir pagal rastus duomenis suvedinėjau viską į lentelę. Didžiąją darbo dalį jau atlikau, tačiau rytoj iki pietų jau manau turėčiau galutinai užbaigti. Taip pat pati skambinau bei kalbėjau su žmogumi, su tikslu patikrinti ir įvertinti jo anglų žinias. Na, tai šiandien buvo tokia darbo diena, vis dar patinka 🙂

Užbaigiau daryti duotą užduotį. Ieškojau ir nusiunčiau geriausius pasiūlymus dėl seifo pirkimo, dalyvavau interviu, kuriame žmogus ieškojo darbo grafinio dizaino srityje. Turėjau galimybę pasiklausyti bei sužinoti, kaip vyksta kandidatams daromi skambučiai. Na, o šiandien per pietus buvo labai smagu, nes visas ofisas buvo vaišinamas pietumis iš Drama Burger. Bet ne tik valgiau, taip pat ir dirbau 🙂

Suradau kelis įdomius straipsnius socialinei medijai. Dalyvavau interviu su žmogumi, kuris ieškojo darbo marketingo kelionių srityje, vėliau iš visko, ką surašiau pokalbio metu ir iš jo CV, surašiau žmogaus profesinį aprašymą iš karto versdama į anglų kalbą. Pati skambinau žmonėms (jų buvo apie 20-25) ir rinkau informaciją tam tikram įmonės tyrimui. Išverčiau ir surašiau dalį žmogaus profesinio aprašymo iš duotų interviu užrašų ir CV, taip pat iš karto versdama į anglų kalbą. Iš tiesų labai gaila, kad rytoj paskutinė diena, bet tikrai jaučiuosi daug tvirtesnė dėl savo apsisprendimo studijuoti psichologiją. Taip pat jaučiuosi patyrusi to ofiso gyvenimo ir labai tikiuosi, kad mano būsima darbovietė bus tokia pat nuoširdi, profesionali ir bus tokia pat gera atmosfera. Iš tiesų planavau gyventi užsienyje, bet, jeigu turėčiau galimybę dirbti šioje įmonėje, tikrai šį pasiūlymą priimčiau ir gyvenčiau Lietuvoje. Kiek pastebėjau, tai jie pradėjo labiau manimi pasitikėti ir patiki man ir svarbesnius darbus, o kai kuriuos darau net be priežiūros, tai tikrai jaučiuosi tarsi mane priėmė lyg jų kolegę.

Šiandien buvo paskutinė diena. Dar prieš praktiką galvojau, kad nelabai pailsėsiu, nes praktika mokyklos atostogų metu, bet iš tikrųjų buvo verta. Šiandien neišėjo nueiti į susitikimus, nes visą dieną dariau duotą darbą, kuris užima daug laiko. Tačiau taip pat turėjau galimybę nuvažiuoti ir atsiimti pagamintų dovanėlių personalui. Šiandien – vienos iš darbuotojų gimtadienis, tad vėl ofise buvo tortas bei daug gėlių. Taip pat labai nustebino, kad darbo pabaigoje susirinko visi su manimi atsisveikinti ir padovanojo dovanėlę ir netikėtai padėkojo man, nors, kaip visiems ir pasakiau, esu labiau dėkinga jiems, kad sutiko mane priimti. Tikrai labai džiaugiuosi gavusi galimybę išvysti kaip atrodo darbas ofise, sudalyvauti marketingo ir finansų interviu, pasiklausyti bei pačiai padaryti skambučių bei daug daug kitų dalykų. Jaučiuosi daug pasisėmusi iš šios praktikos, nors ji truko tik savaitę, tikrai norėčiau dar bent kelioms pasilikti.