Programa

I metų programa skirta 9-12 kl. moksleiviams. Programą sudaro 3 trimestrai, kiekviename jų – 7 užsiėmimai, kurių metu moksleiviai turi galimybę geriau pažinti save, efektyviau mokytis ir atrasti sau įdomiausią veiklą. Užsiėmimus veda ir patirtimi dalinasi profesionalūs lektoriai, verslininkai, sportininkai ir meno atstovai, dirbantys Lietuvoje ir užsienyje.

Programos semestrai:

1. ATRASK SAVE. Trimestras orientuotas į asmeninių savybių, emocijų, charakterio pažinimą, jų valdymą bei ugdymą.

2. MOKYKIS EFEKTYVIAI. Atminties, streso, laiko planavimo įgūdžių tobulinimo trimestras, padedantis moksleiviui rasti efektyviausią mokymosi būdą.

3. PAŽINK PROFESIJĄ. Finalinis trimestras, susidedantis iš asmenininių tikslų išsikristalizavimo, svajonių profesijos, šiandieninių darbo tendencijų Lietuvoje bei užsienyje apžvalgos, vizitų į įmones bei organizacijas, kuriose moksleiviai  susipažįsta su profesijomis ir tiesiogiai iš pačių įmonių vadovų išgirsta apie darbo subtilybes.

Išsami visų semestrų PROGRAMA.

Baigę programą moksleiviai gauna programos baigimo diplomus. Nuo 2014 m. “Sėkmės mokyklos” diplomas oficialiai akredituotas – turintiems diplomą moksleiviams yra pridedama +0.1 balo stojant į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą. Programa yra oficialiai akredituota ir verslo sektoriaus, t.y. moksleiviai, turintys programos baigimo diplomą,  išsiskirs ieškodami vietos savanorystei, praktikai ar net darbui tam tikrose įmonėse. Įmonių sąrašas čia:

įmonės akredituoja programą


Siekiant geriausių tobulėjimo rezultatų ir individualaus dėmesio kiekvienam mokiniui, grupių dydis neviršija 25 moksleivių.

Registracija galima tik į visų metų programą.

Programos kaina: 345 eurai.

Programos pradžia: spalio mėn.

Užsiėmimai įprastai vyksta kas antrą šeštadienį nuo 11 val. Vilniuje ir Kaune.

Užsiėmimo trukmė – 3 val., išskyrus vizitus į įmones, kurie vyksta darbo dienomis po pietų.

Daugiau informacijos ir registracija skiltyje PRIĖMIMAS.


 

Atsiliepimai apie 9-12 kl. programą

AistisPer tris trimestrus Sėkmės mokykloje gavau daugiau atsakymų į kiekvienam mano amžiaus žmogui kylančius klausimus, nei mokykloje per 10 metų. Sužinojau, kaip ieškoti darbo, kokia profesija man geriausiai tiktų, kaip išmokti mokytis, gerinti savo atmintį, valdyti stresą, perprasti kūno kalbą ir dar daugybę kitu gyvenime praversiančių dalykų. Taip pat gavau galimybę pabendrauti ir pasisemti patirties iš daug gyvenime pasiekusių ir už mane labiau patyrusių žmonių. Pabaigęs 9-12 klasių programą tapau Sėkmės mokyklos alumni klubo nariu, kur galiu toliau tobulėti ir palaikyti ryšį su draugais iš SM’o. Tačiau svarbiausia, kad Sėkmės mokykloje dirba jauni, draugiški ir ambicingi žmonės su kuriais smagu išgerti arbatos, žaisti stalo žaidimus ir pakalbėti tiek rimtomis temomis, tiek apie muziką, laisvalaikį ar mokyklą. Galiausiai visai nesigailiu, kad kelis šeštadienius tekdavo keltis 10:00 ryto :)

Aistis Masiulis, 2013 – 2014 m. 9-12 kl. Programos dalyvis

 

10617326_814364425253867_1750778372_nSunku apibūdinti tai, kas visuomet keičiasi, prisitaiko prie tavęs ir pagaliau tampa pačio tavęs dalimi, būtent tai ir yra Sėkmės Mokykla – vieta, į kurią visada norisi sugrįžti ir kurioje visada esi laukiamas.

Emilija Dūdaitė, 2012 – 2013 m. 9-12 kl. Programos dalyvė, Sėkmės mokyklos alumnių prezidentė

Footprint

“When you come out of the storm, you won’t be the same person who walked in. That’s what this storm’s all about.” Haruki MurakamiKafka on the Shore

“Footprint” iššūkis – tiems, kam nebaisu, kai reikia pasukti galvą, nubėgti kilometrą, įveikti save ir dar padrąsinti draugą. Ir tiems, kuriems baisu, bet vis tiek žengiantiems žingsnį pirmyn! Programa laikinai sustabdyta. Susidomėję rašykite Šarūnui – sarunas@sekmesmokykla.lt

34


Dalyvaudamas Footprint tu:

x Dalyvausi savęs pažinimo programoje, nes svarbiausia kelionė – kelionė į save. 7

x Mokysies dirbti komandoje, nes žmogus gimęs būti tarp žmonių.

x Rinksi lėšas Maroko mergaičių mokyklai, nes daugiausiai gauni, kai duodi.

x Stiprinsi kūną ir didinsi ištvermę, nes gera neuždusti vejantis troleibusą.

x Keliausi į Maroką ir kopsi į aukščiausią šiaurės Afrikos viršūnę, nes geriau už kalnus – tik kalnai, kuriuose dar nebuvai.

Kas gali dalyvauti? 9-12 kl. moksleiviai iš visos Lietuvos.23 (2)

Kur susitinkam? Vilniuje.

Kiek kainuoja? 850 eurų + skrydžio bilietai.

Footprint komanda.

Kaip atrodo programa ir kas laukia kelionėje MarokeKodėl verta rinktis „Footprint“?

Turi klausimų? Šarūnas atsakys! Skambink 867917102, rašyk sarunas@sekmesmokykla.lt

 

12_

Projekto pavadinimas ir koncepcija yra VšĮ „Sėkmėsmokykla“ nuosavybė ir yra saugomi LR įstatymų nustatyta tvarka.

 

IMG_3727Moksleivių praktikos savaitė© – unikali Sėkmės mokyklos programa, suteikianti galimybę aktyviems ir motyvuotiems 9-12 klasių moksleiviams išbandyti įvairias profesijas.

Programos tikslas – suteikti moksleiviams galimybę praktiškai susipažinti su darbo sąvoka, atskleisti jiems konkrečių specialybių subtilybes. Net 94% programoje dalyvavusių moksleivių teigė, kad praktika jiems padėjo pasirinkti studijų ar karjeros kryptį!

Geriausia pažintis su profesija – asmeninė patirtis. Moksleiviai visą savaitę vietoje pamokų keliauja į pasirinktą darbo vietą, kurioje įsilieja į konkrečių įmonių ir organizacijų darbuotojų komandas, atlieka užduotis pagal individualius savaitės planus, dalyvauja vidiniuose organizacijų procesuose ir pristato savo idėjas.


Į praktiką įeina:

Atrankos procesas: motyvacinis laiškas ir interviu bei grįžtamasis ryšys po jų.

Tinkamiausios praktikos vietos parinkimas.

Praktikos gidas, sudaromas individualiai kiekvienam mokiniui.

Orientacinė diena: įvadas į Moksleivių praktikos savaitę.

Praktikos savaitė: 5 dienos realios darbinės patirties įmonėje iš pasirinktos srities, individualus savaitės planas.

X Asmeninis darbo rinkos tyrimas.

Baigiamasis renginys: praktikų pristatymai, patirties pasidalinimas.

X Pažymėjimas apie atliktą praktiką įmonėje.

Rekomendacijos (jei pageidaujama).

 

Daugiau informacijos ir registracija skiltyje PRIĖMIMAS


Partneriai

Projekto partneriai – savo srityje lyderiaujančios, socialiai atsakingos įmonės ir organizacijos, kurių dėka galime moksleiviams pasiūlyti itin platų galimų pasirinkti specialybių spektrą. Praktikos vietos ieškome individualiai, tad šis sąrašas nuolat pildosi. 

nauji


Ištraukos iš praktikantų dienoraščių

20150416_103431Teko stebėti dar vieną specialistę – terapeutę, mačiau dar nematytų procedūrų, tokių kaip priekiniu dantų plombavimas, šaknies kanalo plombavimas su stiklo pluošto kištuku. Nemažai sužinojau apie skysčius, kuriuos naudoja dezinfekcijai ir plombų klijavimui, taip pat, apie pačias plombas bei jų spalvas. Labai keistai atrodė visi apatiniai dantys sujungti ir priveržti 4 varžtais kaip protezai, kuriuos nušveitė odontologas ir priveržė atgal prie žandikaulio. Mačiau, kaip pagal šoninę rentgeno nuotrauka su matlankiu matuodama veido kaulų taškų tarpusavio kampus, odontologė nustato tolimesnį gydymą su breketais. Esu labai patenkintas praktika. Savaitė neužsitęsė, pavyko sužinoti labai daug apie pačią odontologiją ir studijas bei kryptis ir specializacijas. Ši savaitė padėjo apsispręsti dėl specialybės pasirinkimo ateityje, lieka tiktai išsirinkti specializaciją, bet tam laiko bus 5 metai universitete. Ačiū už šią suteiktą galimybę išbandyti save, o svarbiausia, ačiū už galimybę praleisti savaitę pamokų. Juokauju:) Aistis iš Vilniaus – Privati praktika

IMG_2793Galėjau stebėti bei padėti drabužių konstruktorei Taniai. Daug kas buvo neaišku, daug klausinėjau, bet Tatjana yra nuostabus žmogus, kantriai apie viską pasakojo, stengėsi, kad suprasčiau. Robertas leido man įdarbinti savo karpytus lekalus – apibrėžti juos ant odos, iš kurios vėliau bus siūnama odinė striukė. Tai labai atsakingas derbas, nes brėžiama ant geros pusės ir su markeriu, taigi neįmanoma nieko pataisyt ar ištrint. Dariau tai ir negalėjau patikėt, kad manimi taip pasitikima:) Be galo gaila, kad jau paskutinė diena, ji buvo nuostabi:) Atėjusi baigiau braižyti odinę striukę. Leido išsirinkti medžiagą, davė lekalą ir pranešė, kad aš dabar siūsiuosi marškinėlius:) Pati išsikirpau medžiagą, paturbinau modelį dar truputį ir sėdau prie siuvimo mašinos. Prasidėjo ilgas mokymosi procesas, bet va, parsivežiau visai neblogai susiūtą rūbą. Žodžiu, per šią savaitę tiek išmokau, kad net galvoje netelpa. Esu baiiisiai dėkinga Jums ir visai R. Kalinkino šaikai. Aistė iš Kauno – Robert Kalinkin

IMG_2396Trečia diena. Pradedu įprast prie operaciju, keista bus mokykloj. Pirma operacija – pilvo plastika. Tai buvo kažkas naujo, didesni audiniai, daugiau veiksmo, ilgesnė operacija. Tikrai gniaužė kvapa visa valanda su puse, ispudžiu daug. Antroji operacija – nosies tiesinimas, kaip jau minėjau, man įspūdingiausia operacija, reikalauji tikslumo, kruopštumo, o rezultatai stulbinantys. Vaizdas tikrai ne visiems, skalpeliu daktaras naudojas tiksliai, atsiverianti nosies kremzlė atrodo wow. Trečioji operacija voku kėlimas, trumpa ir nesudėtinga, bet čia tik daktarui taip. Toliau gaudau visa informacija, kuri mane tik pasiekia. Džiugas Z. iš Vilniaus – Vaikų ligoninė ir Sugiharos grožio terapijos ir chirurgijos klinikoja.  

LKFPirmadienį, kai atvykau, susipažinau su vadovu, pabendravom, paklausinėjau, kaip jis pradėjo karjerą, kokios galimybės yra mokytis. Vėliau dalyvavau visų krepšininkių ir trenerių susirinkime, buvo nuostabu klausyti trenerių, gydytojų ir kitų atstovų motyvacines kalbas prieš visą komandą. Negalėjau dar vis patikėti kur aš esu… Paspaudžiau ranką treneriams, mane pristatė vadovas prieš visus. Iškart po to vyko treniruotė salėje. Tos treniruotės, kai prakaitas liejamas už Lietuvą, yra malonios akiai žiūrėti. Prieš ir po treniruotės susibūrimas, rankų sudėjimas ir šūkis: MES UŽ – LIETUVĄ. buvo žiauriai smagu. Dar liko daug laiko man čia pabūti, bet nenoriu išvažiuoti, o dar likti visam pasirengimui!! Audrius B. iš Kauno – Asociacija Lietuvos krepšinio federacija 

Jakovo vet gydyklaTaigi baigėsi paskutinė diena ir galiu pasakyti, kad iš tiesų ši savaitė buvo labai naudingaAš sužinojau naujo tiek daug, kad kartais per mėnesį tiek daug naujienų nesužinau. Iš tiesų, visi mano lūkesčiai išsipildė, viskas iš tiesų buvo labai smagu ir vadovas mane pastūmėjo link mano specialybes, paaiškino realybę, kad veterinarų šiais laikais yra daug, bet specialistų tik vienetai ir kad galima studijuoti veterinariją, bet nebūtinai dirbti klinikoje. Taigi ši savaitė dar ilgai vers pamąstyti, bet dabar, manau, man yra viskas aiškiau;) Karolina L. iš Šilutės – Jakovo veterinarijos centras

IMG_1833Kai gavau užduotį, supratau, kad mano žinių jai atlikti nepakanka, bet su kolegų pagalba viską išsiaiškinau, ir drąsiai galiu teigti, jog pirmąją praktikos dieną jau sužinojau daug daugiau, nei išmokčiau savarankiškai per labai ilgą laiko tarpą. Kuo toliau tuo labiau nenoriu kad laikas taip greit prabėgtų, man čia labai patinka…:). Apibendrinus, neįsivaizduoju įdomesnės savaitės nei ši. Sužinojau tiek naujų dalykų, susipažinau su daugybe žmonių bei išmokau daugiau, nei įsivaizdavau jog galėčiau. Kitaip tariant, „pushed myself to the limits“. Po tokios turiningos veiklos į mokyklą grįžti net nebesinori;) Andrius G. iš Gargždų – NFQ Solutions.

Barclays_Tomas2O kalbant apie pačią praktiką – tai yra nuostabus dalykas. Susipažįsti su darbo aplinka, žmonėmis, gauni naujų kontaktų ar pažinčių. Nerealus jausmas, kai vietoj pamokų eini į vieną stambiausių įmonių, ir žmonės su tavim bendrauja kaip su draugu, aiškina ką jie daro, o tu negali nustoti klausytis, nes tau įdomu. Tai nėra įprastos pamokos, nes tau pasakoja žmogus iš vienos srities, ir pasakoja ne tik sausą teoriją, tačiau parodo, kaip tai veikia, arba parodo, kaip tai pasidaryti pačiam. Turbūt sudalyvavimas konkurse dėl praktikos buvo mano vienas iš geriausių gyvenimo sprendimų:) Tomas M. iš Vilniaus – Barclays Technology Centre Limited Lietuvos filialas

BernardinaiTiesą sakant, per šią praktiką sugebėjau gauti daugiau nei per pastaruosius metus. Gavau darbą vasarai, susitariau dėl ėjimo į kalėjimą, ėmiau interviu (tai man vis dar nelabai sekasi), buvau renginiuose, apie kuriuos šiaip net nebūčiau žinojusi ir turėjau daugybę kitų naujų patirčių. Taip pat sutikau daug įvairių žmonių: Donatą, Saidą, Birutę, Sauleną, Andrių, brolį Arūną ir kitus, kurie man padėjo labiau negu patys įsivaizduoja. Smagu buvo kartu dirbti, rytais gerti arbatą, juoktis ir šiaip. Tikiuosi, kad ryšiai su jais nenutrūks dar ilgai.:) Gabija V. iš Vilniaus – Bernardinai.lt 

Dublis1OHOHO!!! Nežinau nuo ko pradėt!!!:) Atėjau, persirengiau ir iš pradžių ploviau šaldytuvą, vėliau įsijungiau i virėjo, kitaip sakant į virtuvės darbą, pjausčiau, maišiau, klausinėjau, vėl pjausčiau!:) Suėjus 18h buvo taip vadinamas “pirmasis etapas”, kurio metu padėjau puošti bei dėti į lėkštes maistą, galvojau bus lengviau, nė velnio:) Nuo 12h iki 19:30 nei minutei nebuvau atsisėdęs, o apie tualetus ir gėrimus nebuvo net minties. Iš tiesų pradžioje buvau pasimetęs, buvo labai nejauku, o po to pasijaučiau komandos dalis!:) Dabar guliu ir bandau pajaust kojytes, nes jų nejaučiu:))))) Kai tik atėjau, šefas Deividas iškart pasakė: – Nesielgsiu, kaip su vaiku ar praktikantu, tu esi komandos dalis!:) Nugirdęs nusiraminau, nes nenorėjau, kad su manim taip sakant ceskintųsi..:) Laaabai faina, tikrai!!! Simas D. iš Vilniaus – Bistro1dublis

Įdomūs tie mikro-dydžiai, per mikroskopą dalelės tik lekia, o realiai per visą dieną turbūt nei 0,1ml medžiagų nesunaudojome:D Laikas labai greitai prabėgo, atrodė, kad dirbome žymiai trumpiau negu iš tikrųjų. Darbovietės aplinka man pasirodė labai priimtina: nėra per daug įtampos, nėra labai skubama, tačiau ir nesėdima rankas sudėjus.Labai patiko tai, kad šioje laboratorijoje susipina visi tikslieji mokslai, todėl darbas neatrodo toks sausas ir monotoniškas.  Tikrai labai džiaugiuosi praktika ir laukiu rytojaus:)

Dieną pradėjome nuo vakar dienos darbų tęsinio. Man buvo skirta užduotis padengti kanalus PVA (tai tokia medžiaga, kurios dėka gali susidaryti alyvos lašeliai vandenyje). Labai nustebau pamatęs, kad tai padariau labai gerai, susidarę lašeliai buvo labai gražūs (turbūt pasiekiau tokį „mokslininko lygį“, kad net kai kurie lašeliai atrodo gražesni už kitus:D ). Vadovas netgi pagyrė mane, nes neva jam nebuvo pavykę taip gerai paruošti šią dangą. 

Labai džiaugiuosi žmonėmis šiame projekte, nesitikėjau, kad vadovas skirs tiek daug dėmesio man, kad leis pačiam atlikti tiek daug užduočių. Justinas S. iš Klaipėdos – Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas.

IBT1

Šiandien iš vadovų gavome pagyrimų, jog viską jau beveik mokame:D. Jie net juokavo, jog rytoj jie turės daugiau ilgesnių pertraukų arbatai atsigerti. Labai laukiu rytojaus, nes žinau, jog rytoj bus dar įdomiau dirbti ir įgauti vertingų žinių! Praktikos Savaitė – tai vienas iš ne daugelio dalykų, kurį atsiminsiu visą gyvenimą, nes visos įgytos žinios ir patirtis keliaus su manimi visą gyvenimą. Vytautas N. iš Joniškio – Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas.

 


Projekto akimirkos

Vilnius 2015

Vilnius 2014

Vilnius 2013 ruduo

Kaunas ir Šiauliai 2013 m. pavasaris, video iš praktikos savaitės Kaune ir Šiauliuose.

Vilnius 2012 ruduo.

Pirmųjų praktikų metu buvo sukurtas filmukas, kurį galite peržiūrėti čia.

Jei jus sudomino Moksleivių praktikos savaitė, skambinkite arba rašykite Madarai: tel. 860437658, el.p. madara@sekmesmokykla.lt

Projekto pavadinimas ir koncepcija yra VšĮ „Sėkmės mokykla“ nuosavybė ir yra saugomi LR įstatymų nustatyta tvarka.